Hizmet SektörleriProjelerReferanslar
EnglishAna Sayfa
Forum Girişi
:
:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ürünlerimiz

Hakkımızda

Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş. 1972 yılında kurulup 1975 yılında Nevşehir'e bağlı Avanos ilçesinde yer alan üretim tesislerini açmıştır.

1993 yılında Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş., Avanos'da yer alan üretim tesislerini özellikle ihraç şansı Elma Üretimi bakımından yüksek olan,Türkiye'nin en müstesna ve en yüksek kapasitesine sahip olan Göller Bölgesi'nde,Isparta ili Eğirdir ilçesinde yer alan Boğazova'ya Türkiye'nin en modern meyve suyu konsantre ve püre işleme tesisini inşaa ederek taşımıştır.

Sadece Boğazova'nın elma rekoltesi yılda 200.000 ton civarındadır. 50-60 km çevre ile rekolte 400.000 tona ulaşmaktadır. 150 km'lik bir çevre baz alındığı takdirde rekolte 800.000 tonu bulmaktadır.Eğirdir bu anlamda Türkiye'de kurulabilecek en uygun yerdir. Nakliye masrafları neredeyse sıfıra yakın bir düzeye indirgenmiştir. Son zamanlarda büyük bir ticari önem kazanmış olan Vişne ve Nar Hammaddelerine de yaklaşık 100 km mesafede yer almaktadır.Şeftali temini; İzmir, Bursa, Çanakkale, Mersin, Aydın ve Eğirdir Bölgelerinden gerçekleşmiştir. Kayısı temini ise; Nevşehir, Kayseri, Afyon, Malatya Bölgelerinden yapılmaktadır.

33.820 m2 alan üzerinde 14.000 m2 kapalı alana kurulmuş olan tesis 2005 yılında günün en son teknolojisine dayalı ekipmanları bünyesine dahil ederek modernizasyonunu gerçekleştirmiş ve kapasitesini bu bağlamda %40 arttırmıştır. Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş.üretim tesisi, 2006 yılında doğal gaz dönüşüm projesini hayata geçirmiş mevcut sistemde kullandığı fuel oil 6 no'lu yakıttan, kurduğu yeni teknoloji sayesinde üretiminde enerji ihtiyacını LNG(liquid naturel gas)'den sağlamaya başlamıştır. Böylece hem enerji de büyük tasarrufa gidilmiş hem de hava kirliliğinde çevreye zarar minimum seviyeye indirilmiştir. Yine 2006 yılında gerçekleşen yatırımlar dahilinde tesisin -18C soğuk hava depo kapasitesi %100 arttırılmıştır.

Asya Meyve Suyu ve Gıda San.A.Ş. bugün dünyanın 25 ülkesine yaptığı ihracatları ile Türkiye'miz ekonomisine değer katmaktadır

Merkez ANKARA +90 312 468 83 14 Pbx
info@asyameyvesuyu.com.tr