Hizmet SektörleriProjelerReferanslar
EnglishAna Sayfa
Forum Girişi
:
:

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Ürünlerimiz

Haberler

ASYA’dan Müstahsillere Özel Ödül Töreni

Asya

 

ASYA’DAN MÜSTAHSİLLERE ÖZEL  ÖDÜL TÖRENİ...

40 YILLIK GEÇMİŞİ İLE GIDA SEKTÖRÜNÜN EN KÖKLÜ ŞİRKETLERİNDEN ASYA, HER YIL SONUNDA GELENEKSEL HALE GETİRMEYİ HEDEFLEDİĞİ “MÜSTAHSİL ÖDÜLLERİ TÖRENİ”NİN İKİNCİSİNİ 27 ARALIK TARİHİNDE EĞİRDİR’DEKİ FABRİKASINDA GERÇEKLEŞTİRDİ.

ISPARTA İL VALİ YARDIMCISI SN. TAHİR DEMİR, EĞİRDİR İLÇE KAYMAKAMI SN. YALÇIN YILMAZ VE EĞİRDİR BELEDİYE BAŞKANI SN. OSMAN NURİ ÖZMERAL’İN DE KATILIMLARIYLA GERÇEKLEŞEN ETKİNLİKTE, ASYA YK. BSK. SELAHATTİN ÖNEN’İN HOŞGELDİNİZ KONUŞMASININ ARDINDAN YIL BOYUNCA ASYA’NIN EN ÇOK ELMA ALIMI YAPTIĞI MÜSTAHSİLLER VE EN ÇOK ELMA ALIMI YAPILAN KÖYLERİN MUHTARLARİ ÖDÜLLENDİRİLDİ.

Avrupa, Amerika, Japonya, Kore, Arabistan başta olmak üzere Eğirdir’den dünyanın dört kıtasında 20’den fazla ülkeye yayılan hizmet ağı ile bir dünya markası olma yolunda ilerleyen ASYA, geleneksel hale getirmeyi hedeflediği “MÜSTAHSİL ÖDÜLLERİ”nin ikincisini bu yıl 27 Aralık’ta düzenlediği törenle gerçekleştirdi.   Isparta İl Vali Yardımcısı Sn. Tahir DEMİR, Eğirdir İlçe Kaymakamı Sn. Yalçın YILMAZ ve Eğirdir Belediye Başkanı Sn. Osman Nuri ÖZMERAL’ın da katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte 2012 yılı içerisinde ASYA’nın en çok elma alımı yaptığı çiftçiler ödüllendirilirken, en çok elma alımı yapılan köylerin muhtarlarına da ASYA YK Bsk. Selahattin ÖNEN tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

ASYA YK. Bsk. Selahattin ÖNEN törende yaptığı açılış konuşmasında ASYA’nın kuruluşunun 40. Eğirdir bölgesindeki varlığının 20. yılı olduğunu ifade ederek, kuruldukları günden bugüne müstahsilleri en önemli iş ortakları olarak gördüklerini, meyve alımda daima müstahsillere öncelik vermeye gayret ettiklerini dile getirdi.

Konuşmasında Eğirdir’in en önemli yaşam ve geçim kaynağının toprak olduguna işaret eden ÖNEN, “Eğirdir meyveciliğinin gelişimi ve gelecek nesillerimizin yaşam kalitesi icin topraktan aldığımızı toprağa vermeli, üretim ve ürün kalitemize azami derecede hassasiyet göstermeliyiz. ASYA olarak Eğirdir meyveciliğinın sürdürülebilir gelişimi ve meyve kalitesinin artmasıyla uluslararası pazarda rekabet gücü kazanılması konusunda önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz, 2013 yılı itibariyla da bu konuda cok ciddi bir projeyi hayata gecirmeye hazirlaniyoruz.

Bu projemiz kapsamında özellikle zirai ilaç kullanımı ve doğal gübreleme yöntemleri konularında sizlerle ele elele vererek bir yeniden yapılanmaya gitmeyi ve bölgemizdeki ürün kalitesini uluslararası standartlara çıkartmayı arzu ediyoruz. Bu süreçte siz müstahsillerimizin tam desteğini ve sahiplenmesini bekliyoruz. ” dedi.

208 müstahsilin ödüllendirildiği törende açılış konuşmaları ve ödül takdiminin ardından hep birlikte öğle yemeğine geçildi. Sanayii ve çiftçi dayanışmasının bu kutlaması ASYA Eğirdir üretim tesislerinde yapıldı.

 

 

Merkez ANKARA +90 312 468 83 14 Pbx
info@asyameyvesuyu.com.tr